Hola, mon ami! Qué tal? Estás bien? Claro qué si. Muy bien. Vamos a hablar de suenos un poco!
Vertimas: Sveikas, meilas drauge! Ar Tau – viskas gerai? Žinoma, kad gerai – ir tai labai gerai. 😀 Pakalbėkime truputį apie sapnus.
Paaiškinimas, kodėl šį tinklaraščio įraša pradėjau ispanų kalba: ???
OK, užteks tų neaiškių mano minties vingių. Grįžkime į struktūrą. Šiandien noriu truputį pakalbėti apie sapnus, būtent – apie kolektyvinio sapnavimo galimybę. Vienos psichologijos paskaitos metu (tuometinė tema buvo psichoanalizė) sužinojau apie gana keistą psichoterapijos metodą – galimybę įsijausti, išgyventi ir net pasimokyti iš kito žmogaus sapno. Išbandęs šį metodą praktikoje ir sulaukęs puikių rezultatų, neišpasakytai nustebau. “Kaip taip gali būti?“, “Juk tai – visai kito, su manimi niekaip nesusijusio žmogaus sapnas. Kaip čia dabar atsitiko, kad Jo sapnuojantysis siunčia žinią Man?“, “Visa tai taip neįprasta ir painu“ – panašios mintys kirbėjo mano galvoje net kelių užsiėmimų metu.
Žinoma, jei priimtumėme rytų filosofijos ir vakarų misticizmo teiginį apie tai, jog “Visa yra viena.“, neišspręstos problemos kolektyvinio sapnavimo atžvilgiu nebeliktų. Taip ir padarykime! 🙂 Ir nuo teorijos pereikime prie praktikos.
Štai kaip viskas vyks: Trumpai papasakosiu savo vakarykštį sapną, o Tu pabandysi jį pritaikyti sau ir atsakyti į klausimą – “Jei šį sapną būčiau susapnavęs pats, ką jis man reikštų? Ką mano pasąmonė iš tiesų norėtų man pasakyti?“ Pradedame jau rytoj – o lig tol kviečiu šiek tiek pasiskaityti apie sapnų archetipus ir C. G. Jung’ą.